امروزه با پیشرفت و گسترش صنعت تولید فولاد، فولاد به یکی از ابزار های پرکاربرد در جهان تبدیل شده است. امروزه از ورق های فولادی در موارد مختلفی از صنعت استفاده می شود. ورق های فولادی یکی از پرکاربرد ترین ابزار و محصولات در جهان امروزه به شمار می روند. در این مقاله به کاربرد های مختلف ورق های فولادی اشاره می شود تا شما بتوانید با مطالعه ی این مقاله با توجه به موارد مصرف خود، بهترین محصول فولادی خود را خریداری نمایید. همچنین در ادامه این مقاله به روش های مختلف خریداری فولاد از شرکت های مختلف اشاره می شود تا شما با مطالعه ی این مقاله محصول فولادی خود را به آسان ترین روش ممکن و به صرفه ترین هزینه خریداری نمایید.


انواع ورق های فولادی

ورق های فولادی دارای انواع مختلفی هستد که هریک دارای کاربرد خاص و به خصوصی هستند که شما می توانید با مطالعه این بخش از مقاله انواع این محصولات فولادی را بشناسید و همچنین با کاربرد هریک از آن ها آشنا شوید تا بتوانید با توجه به مصرف خود، بهترین محصول مورد نظر را خریداری نمایید. در ادامه این بخش به انواع مختلف محصولات فولادی می پردازیم.

1- ورق سیاه: یکی از انواع ورق های فولادی ورق سیاه می باشد که این ورق از مواد مختلفی تشکیل شده اند که درصد این مواد در انواع ورق سیاه متفاوت می باشد که هر یک از این ها دارای کاربرد خاص خود می باشد.ورق سیاه در بازار های مصرف به نام ورق گرم شناخته می شود که این نوع ورق 2 نوع می باشد که نوع اول این ورق به نام ورق معمولی و نوع دوم آن ورق سیاه صنعتی می باشد که هر یک از این دو نوع ورق دارای کاربرد های مختلفی می باشند که در ادامه با کاربرد هریک از این انواع ورق ها آشنا می شویم.درصد کربن در هریک از انواع ورق سیاه متفاوت می باشد که این تفاوت درصد کربن باعث می شود که هریک از این ورق ها دارای کاربرد خاص خود باشند.

 

فروش انواع ورق های فولادی

 

2- ورق روغنی: این نوع از ورق به نام ورق سرد نیز شناخته می شود.این نوع از انواع ورق ها، در فرآیند نورد سرد تولید می شود.این فرآیند بسیار پیچیده می باشد و این فرآیند باعث می شود که ورق ی روغنی دارای ظاهر زیبا و روشن باشد که این ظاهر باعث می شود که از این ورق در ساخت ظاهر سازه استفاده شود تا سازه دارای ظاهری زیبا و جذاب باشد.این نوع از ورق ها به سه نوع ورق معمولی، ورق نیمه کشش، ورق های فوق کشش تقسیم بندی می شود.انواع ورق های سرد براساس تفاوت درصد مواد تشکیل دهنده آن ها تقسیم بندی می شوند که هر یک از این ها دارای کاربرد خاصی می باشد که در ادامه مقاله با کاربرد هریک از انواع ورق های روغنی آشنا می شویم.

3-ورق گالوانیزه: این نوع از ورق های فولادی، از ورق های روغنی ساخته می شوند.ورق های روغنی در پروسه ای طولانی و زمان بر به ورق های گالوانیزه تبدیل می شوند.تفاوت ورق های گالوانیزه و ورق های سرد وجود ذره های ریز روی در سطح ورق های گالوانیزه می باشد که عنصر آهن و روی هریک به عنوان کاتد یا آند عمل می نمایند و این فرآیند باعث می شود که ورق های فولادی در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم باشند و حتی اگر ورق های فولادی دچار شکستگی هم شوند، ورق های فولادی نوع گالوانیزه دچار زنگ زدگی در برابر رطوبت نمی شوند و این یک مزیت در برابر دیگر ورق های فولادی می باشد که باعث می شود این نوع ورق ها دارای کاربرد بیش تری در مقابل دیگر نوع ورق ها داشته باشد.


کاربرد ورق های فولادی

در بخش بالای این مقاله به انواع مختلف ورق های فولادی پرداختیم.در این بخش از مقاله می خواهیم به کاربرد هریک از ورق ها بپردازیم تا شما بتوانید با مطالعه ی این بخش از مقاله، با توجه به اهداف خود، بهترین محصول را انتخاب نمایید.

1- کاربرد ورق های فولادی سیاه: ورق های فولادی سیاه معروف ترین نوع ورق های فولادی در صنعت می باشند زیرا این ورق های فولادی دارای کاربرد های مختلفی می باشند که در ادامه این مقاله به کاربرد های بیشتر این ورق می پردازیم.این نوع ورق دارای انعطاف پذیری زیادی می باشد که از این نوع ورق در ساخت صنایع ماشین سازی و کشتی سازی استفاده می شود. این نوع ورق از نظر سختی و انعطاف پذیری در حد متوسط قرار دارد.

2- کاربرد ورق های روغنی یا سرد: این نوع ورق به طور مستقیم کاربرد زیادی در صنعت ندارد ولی این نوع ورق فلزی فولادی دارای کاربرد های زیادی به صورت غیر مستقیم می باشد زیرا این نوع ورق پایه و اساس تشکیل ورقه های گالوانیزه می باشد و همین طور ورق های گالوانیزه پایه و اساس تشکیل ورق های رنگی می باشد.یعنی اینکه ورق های گالوانیزه و رنگی از ورقه های سرد تشکیل می شوند.

3- کاربرد ورق های گالوانیزه: ورق های گالوانیزه که خود از ورق های روغنی تشکیل شده اند دارای کاربرد های بسیاری در صنعت می باشند زیرا این نوع از ورقه ها در مقابل رطوبت بسیار مقاوم هستند و به همین علت در ساخت صنعت کشتیرانی و پنجره سازی استفاده می شود.


ابعاد ورق های فولادی

ورق های فولادی فولادی در ابعاد مختلفی تولید می شوند که هر یک از این ابعاد دارای کاربرد های مختلفی در صنعت می باشند که در ادامه این مقاله به انواع ابعاد ورق های فولادی می پردازیم و کاربرد هریک از این ابعاد را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید با توجه به اهداف استفاده خود از این ابعاد مختلف ورق ها استفاده نمایید.

 

صادرات ورق های فولادی


خرید ورق های فولادی

برای خرید این ورق ها روش های مختلفی وجود دارد که در این بخش از مقاله به روش های مختلف خرید می پردازیم.یکی از روش های خرید ورق ها مراجعه به شرکت ها و کارخانه های تولید فولاد می باشد.شما می توانید از طرق مختلف سفارشات خود را در این شرکت ثبت نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن سفارش شما تحویل داده شود.


خرید اینترنتی

یکی از راحت ترین و به صرفه ترین روش های خرید ورق ها، خرید اینترنتی می باشد.در این روش شما می توانید از طریق این سایت سفارشات خود را ثبت نمایید تا با توجه به موارد مصرفی شما، سفارشات شما در کمترین زمان ممکن به دست شما برسد.شما می توانید از طریق اینترنتی از تخفیفات ویژه این سایت بهره مند شوید.


بهترین روش خرید

در این بخش از مقاله بهترین روش خرید ورق های فولادی برای شما معرفی می شود که این روش شامل سفارش اینترنتی این محصول می باشد.در هنگام خرید شما باید به این نکته دقت نمایید که سفارش خود را در یک سایت معتبر ثبت نمایید تا بتوانید محصولی مناسب و با کیفیت را دریافت نمایید.همچنین در این روش در هزینه های شما صرفه جویی می شود و همچنین می توانید از تخفیفات ویژه این سایت بهره مند شوید.